Poprzedni temat :: Następny temat
[Praca] Opiekunka osób starszych w Niemczech
Autor Wiadomość
matopeja 

Wysłany: 2017-09-20, 07:39   [Praca] Opiekunka osób starszych w Niemczech

Witam,
chciałabym rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech http://www.eurocare.com.pl/ . Zastanawiam się nad tym, jak będzie mi łatwiej, czy zarejestrować się w jakiejś agencji, czy szukać zleceń na własną rekę. Jak było w Waszym przypadku? Jesteście zarejestrowani w jakiejś agencji?

Basia 

Wysłany: 2017-09-20, 21:26   

A skąd pomysł ze jesteśmy opiekunkami ?

nieliniowa 

Wysłany: 2017-09-21, 06:37   

reklama, zapewne marzymy aby nimi zostać ;-)

Basia 

Wysłany: 2017-09-22, 14:54   

Wiem ze reklama . Czasami jak słucham telefonicznych naciągaczy to się zastanawiam kto im takie kretyńskie teksty pisze. - przyzna pani ze to wspaniała propozycja, rozumiem ze mam wysłać ... nic nie przyznałam na nic się nie godziłam ale ta pani wie lepiej. Przyznam szczerze , ze wtedy dostaje piany i mam ochote użyć niecenzuralnych słów. Z drugiej strony wiem ze to np dziewczę co dzwoni nie ma nic do gadania bo napisali jej ten tekst ona jak papuga musi powtórzyć bo jest podsłuchiwana przez zwierzchników.

aka2 

Wysłany: 2017-09-22, 15:35   

Ja zawsze mówię : dziekuje nie jestem zainteresowana i się wyłączam. Grzecznie ale stanowczo. No i zal mi tych tam zatrudnionych, ale z tego co wiem nikt w tych reklamach dlugo miejsca nie zagrzeje.

nieliniowa 

Wysłany: 2017-09-22, 16:32   

Moja znajoma tak zaczynała w UK. Pojechała przez jakąś agencję i chciała podszkolić angielski i bez sensu to było, koszmar... ale ... od kilkunastu lat tam mieszka i od dawna pracuje w szkole, bo rzecz jasna poszukała innej pracy. Przygotowuje materiały na lekcje fizyki i chemii czyli jest pomocnicą nauczyciela prowadzącego. Obecnie ma dostać z urzędu nawet domek do mieszkania, bo jest po 60, a tam jest super pomoc dla takich osób.

Jest zachwycona, młoda, promieniejąca, ma fajnego chłopaka. Tamtejsze chłopaki są zupełnie inne niż nasze i trudno się im oprzeć :-)

aka2 

Wysłany: 2017-09-22, 19:33   

Własnie, Są inni. Ale czy lepsi? Ktora ma doswiadczenie z cudzoziemcem?

nieliniowa 

Wysłany: 2017-09-23, 08:52   

różni są oczywiście, ale potrafią się świetnie bawić, jest większy wybór na imprezach czy gdziekolwiek, u nas facetów słabo widać, wszędzie prawie same kobietki... kompletnie inna cywilizacja.. powiedziała że w życiu tu nie wróci, tam nie ma takiego chamstwa jak u nas, zdecydowanie większa kultura w relacjach między ludźmi co do zasady - oczywiście, że jak wszędzie, są ludzie i ludziska... ale poczucie bezpieczeństwa, inna tradycja (nie mieli do czynienia z NKWD ani z UB), dobrobyt dają szansę na tworzenie się innych postaw u ludzi, to procentuje

Basia 

Wysłany: 2017-09-24, 07:53   

Nie ma chamstwa bo wszystkie chamy z UK przyjeżdzają do Polski na występy. Cóż za idealizacja.

nieliniowa 

Wysłany: 2017-09-24, 14:35   

Basiu, jesteś ujmująca, nawet się spodziewałam z twojej strony takiego komentarza, jak myślisz, czemu? ;-)

otóż tak, w UK nie potraktują cię po chamsku w tzw przestrzeni publicznej, niestety koleżanka miała tą przyjemność kupując bilety w kiosku w Radomiu, po raz kolejny, i wtedy właśnie postanowiła że tu nie wróci, czegoś takiego nie spotkała tam przez 13 lat, rzecz jasna, są bardzo różni, ale generalnie Anglicy nie są sfrustrowani i nie wyzywają się na bliźnich, są raczej dumni, pewni siebie i swoją wyższość wobec świata wyrażają pełną godności uprzejmością, to jest sam smak

moje wędrujące po świecie młodsze koleżanki (~30) twierdzą, że takich facetów jak tam w Polsce nie ma i generalnie nie chcą mieć z Polakami do czynienia, mają doświadczenie ;-)

Basia 

Wysłany: 2017-09-25, 00:43   

Moja droga ja nie muszę się opierać na opinii młodszych koleżanek. Moje doświadczenia z pobytów w UK są całkowicie odmienne ale nie generalizuje tak jak ty to robisz. Ta pełna godności uprzejmość jak piszesz mogła się dla mnie skończyć tragicznie. Więc nie wypisuj takich bredni bo chamstwo jest wszędzie niestety.

nieliniowa 

Wysłany: 2017-09-25, 09:33   

za krótko tam bylam, żeby generalizować, ona tam zyje od chyba 13 lat, pracuje i ma faceta, i nie ona jedna, bo mam tam sporo znajomych którzy nie chca wracać, tylko zrelacjonowałam wnioski znajomych którzy tam od lat mieszkają, można by sie jednak pochylić nad wnioskami osób które tam sa na stałe, czyż nie?

ale jako osoba generalizująca i wypisująca brednie pomilczę sobie godnie i pozwolę sobie w przyszłości ciebie ignorować, to jedyne wyjście, nie mam ochoty się kłócić, z tobą acz nie przytaknę, bo sie nie zgadzam... zachciało mi się odpowiedzieć na dotyczące facetów pytanie jednej z koleżanek, to mam teraz... po łapkach od mądrzejszej koleżanki ;-)

dziękuję za przywrócenie mnie do pionu ;-)

przy okazji i w związku z tematem: http://krytykapolityczna....j/betrojerinki/

Basia 

Wysłany: 2017-09-25, 22:48   

No niestety generalizujesz ty lub twoja koleżanka. Nie jestem żadna mądrzejsza koleżanka ale pozwolilam sobie nie zgodzić się z takim odbiorem wszystkich facetów w UK. Tez mam koleżanki które mieszkają tam od lat osiemdziesiątych kiedy pierwszy raz pojechałyśmy na studenckie saksy o tam zostały.
U nas oczywiście ilość buractwa jest przerażająca ale postrzeganie wszystkich Brytyjczyków jako dżentelmenów pełnych godności to przesada.

nieliniowa 

Wysłany: 2017-09-26, 10:45   

tak jest koleżanko, masz absolutną rację, byłaś, widziałaś, przeżylas, wszystko wiesz
:!:

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Basia 

Wysłany: 2017-09-26, 12:27   

zupełnie nie rozumiem tych uszczypliwości widać inne zdanie nie jest miłe widziane

Odpowiedz do tematu