Poprzedni temat :: Następny temat
Soki, koktajle
Autor Wiadomość
Ewuś1960 

Wysłany: 2017-03-27, 11:55   Soki, koktajle

Kochane, pijecie świeże soki? Robicie same czy kupne?

malgonia 

Wysłany: 2017-03-27, 12:15   

Od paru miesiecy pije codziennie sok z jednej cytryny plus dwie pomarańcze

sowa 

Wysłany: 2017-03-27, 14:10   

A ja już 4 dzień pije koktajl z ..młodziutkiej pokrzywy , ledwo wychodzą, skubię , miksuję i piję , dzisiaj resztki po miksowaniu pokrzywy , w blenderze, posłużyły do zmiksowania pomarańczy i gruszki ,,,pychotka ;-) :mrgreen:

„Słowa są pretekstem. To wewnętrzna więź przyciąga jedną osobę do drugiej, a nie słowa.” Rumi

nieliniowa 

Wysłany: 2017-03-27, 14:30   

Dietetyczka powiedziała, że jeśli soki, to tylko zielone, owocowe nie, i że szejki lepsze albo całe owoce. Słodkie owoce zapewniają mi taki dowóz kalorii, że jeśli chcę mieć zbilansowane pożywienie i nie nachalne kalorycznie to jeden owoc dziennie max. O sokach nie ma tu co mówić. Są dobre tylko dla kogoś, kto dużo pali - podejmuje duży fizyczny wysiłek i ma wysoką przemianę materii. Mnie to nie dotyczy. Moje kości, stawy i ścięgna nie życzą sobie, żebym dużo ważyła. Lustro to potwierdza, więc bye bye soczki ;-)

Poza kalorycznością sok powoduje taki sam wyrzut insuliny, jak cukier. Masakruje system w podobny sposób - za szybkie przyswajanie cukru.

sowa 

Wysłany: 2017-03-28, 08:23   

Dokładnie tak.... :evil: ..po 2 godzinach miałam tego efekty, masz rację , to samo mam z owocami , dzięki :!:

„Słowa są pretekstem. To wewnętrzna więź przyciąga jedną osobę do drugiej, a nie słowa.” Rumi

Basia 

Wysłany: 2017-03-28, 08:47   

Wogole nie pijam czystych soków , zawsze się potem złe czułam.
Tylko w połączeniu z zielonym i niedużo.

malgonia 

Wysłany: 2017-03-28, 09:01   

Uwielbiam czyste soki.Bardzo lubie na czczo wypic sok z cytryny

aka2 

Wysłany: 2017-03-28, 09:58   

Od jesieni piję rano wodę z miodem i cytryną .

nieliniowa 

Wysłany: 2017-03-28, 12:00   

sok z cytryny to co innego, nie jest tak nachalnie słodki, to samo sok z zieleniny, czy z korzenia pietruszki, czy selera

film dla zainteresowanych zdrowiem https://www.youtube.com/w...Y&feature=share

matasia 

Wysłany: 2017-03-29, 19:07   

małgoniu, czysty sok z cytryny?! masz zdrowy żołądek? nie można czegoś takiego robić, rozcieńczać, rozcienczać, rozcieńczać

malgonia 

Wysłany: 2017-03-29, 21:11   

matasia napisał/a:
małgoniu, czysty sok z cytryny?! masz zdrowy żołądek? nie można czegoś takiego robić, rozcieńczać, rozcienczać, rozcieńczać

Sok z cytryny musi być nierozcieńczony i pity na pusty żołądek na czczo.Tylko to właśnie pomaga na chory żoładek :mrgreen: :mrgreen: dr kempista http://porady.uzdrawianie.org/?cat=55

nieliniowa 

Wysłany: 2017-03-30, 04:16   

Malgoniu kochana, bo nie miałaś choroby wrzodowej. Przy stanie zapalnym albo nawet malutkiej nadżerce umierałabyś z bólu. Umierałam i wiem, jak niewiele rzeczy można wtedy jeść. Surowe wykluczone. Ale przy zdrowym jest ok, a nawet jak najbardziej super.

W końcu wymyślili antybiotyk na tego helikobaktera pylori i mi go zatłukli na amen.

Kocham tych uzdrawiaczy z internetu. Nie byłam w stanie z braku czasu odsłuchać całego wykładu, niestety. Ale powtarzam - chorobę przerabiamy trochę inaczej niż profilaktykę.

malgonia 

Wysłany: 2017-03-30, 06:25   

Nieliniowa, Pani Kempisty jest lekarzem.Wydała chyba z 5 książek.Mialam helico, wyleczyłam antybiotykami.Ona go leczy właśnie kwasem.Wiadomo że nie wszystko jest dla wszystkich.ja nie jadłam mięsa przez pół roku, ale wrócilam bo mi go strasznie brakowało.Oczywiście nie jem go tyle co przed tem ale troche.Natomiast jedzenie duzych ilości grochów, fasol i kasz powodowało u mnie dolegliowości trawienne.W książce twierdzi że właśnie boli żołądek jak sie pije sok z cytryny, tylko przez 15 minut potem ból mija, Ból świadzcy o wrzodach i helico
ostatnio czytałam Dlaczego tyjemy -Gary Taubes, książka trudna, bardziej zrozumiała dla lekarzy.

nieliniowa 

Wysłany: 2017-03-30, 07:33   

ona mówi a ja czułam, i nie trzeba mi było cytryny, nawet zimna woda mnie zginała w pół, to ja dziękuję, nawet za 15 minut ;-)

znam różnych lekarzy, nie wszyscy warci są słuchania, ale nie wyrokuję, bo nie mam w tej chwili ciśnienia na słuchanie tego wszystkiego i sprawdzania czy się z tą panią zgadzam, a moje źródła wiedzy mnie satysfakcjonują, nie jest wykluczone że ma rację ale co człowiek to sytuacja, dlatego preferuję jednak indywidualne podejście oko w oko, doświadczenie, rozliczne diagnozy i cierpliwość, w wyjątkowych sytuacjach eksperymenty na własną rękę, jeśli sie nie trafi na odpowiednie wsparcie merytoryczne ze strony fachowców, bo coś robić trzeba

z całą pewnością dobrze robi, że lansuje odmienne podejście, a cytryny nie są złe

też przestałam jeść strączki, w każdym razie mocno ograniczyłam, tłuszcze spożywam z innego źródła a białka jem mniej, nie chodzę na siłownię, nie muszę aż tyle, bo nie buduję mięśni, ostatecznie mogę się wesprzeć orzechami, tofu i izolatem, z tofu umiem robić bardzo smaczne rzeczy, tego białka aż tyle nam nie potrzeba, nie jesteśmy kulturystkami

mięso naprawdę jest bardzo niedobre, nie dość że produkowane w bardzo niewłaściwy sposób to na dodatek bardzo obciąża organizm, ale tu też znajdzie się lekarz który zaprzeczy moim wywodom, każdy wybiera takiego lekarza jaki mu pasuje, a niektórzy wybierają pana Ziębę albo pepsieliot, czy szeptuchę z Podlasia

Basia 

Wysłany: 2017-03-30, 10:22   

Nie ma czegoś takiego co jest dobre dla wszystkich bo każdy jest inny.
Lekarze tez nie maja jednego zdania na wiele tematów. Wielkie koncerny trują ludzi wmawiając im ze to zdrowe. Powiązania są tak gigantyczne ze trudno to sobie wyobrazić.
Co rok wyniki badań są inne. Lekarz przekonuje ze jajka są be żeby po kilku latach stwierdzić ze są wspaniałe itp swój wywóz opiera na badaniach sponsorowanych w sposób jawny a przeważnie niejawny przez wielkie koncerny dla których liczy się tylko zysk.

Odpowiedz do tematu