Poprzedni temat :: Następny temat
zadbana 50tka
Autor Wiadomość
dwudyszka 

Wysłany: 2017-03-19, 11:40   zadbana 50tka

Ja mam wrażenie, że kobieta 50+ to ma takie trochę klapki na oczach i zaczyna coś ze sobą robić jak mąż odejdzie, albo zacznie zdradzać z młodszą, ładniejsza. Rzadko jest tak, żeby się sama bierze za siebie bo wszystko jest ważniejsze, żeby mąż miał wygodn ie, żeby dzieci wyszły na ludzi, ładnie wyglądały, żeby w domu był błysk, obiadek podany na czas itp. Jak myślicie?

nieliniowa 

Wysłany: 2017-03-19, 12:00   

możliwe ale nie znam się na tym, bo pogoniłam domowego psuja dawno i potem tylko piłam śmietankę, brudne gacie prali sobie sami

Basia 

Wysłany: 2017-03-19, 12:51   

Od razu nóż mi się otwiera jak przy reklamach typu- czy wiecie ile kobiet w Polsce ma nadwagę.
Zapytajmy ilu facetów ma nadwagę, ilu dba o siebie , ilu się dokształca ?
I to te adonisa mają jakieś wymagania?

sowa 

Wysłany: 2017-03-19, 14:31   

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

„Słowa są pretekstem. To wewnętrzna więź przyciąga jedną osobę do drugiej, a nie słowa.” Rumi

malgonia 

Wysłany: 2017-03-19, 15:14   

I znowu stereotypy :mrgreen: :mrgreen: nie wszyscy są beznadziejni, nie wszyscy zdradzają i nie wszystkie kobiety maja klapki na oczach..Życie jest piękne, ludzie są dobrzy i wartościowi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Basia 

Wysłany: 2017-03-19, 16:16   

Stereotypy trzymają się mocno.

aka2 

Wysłany: 2017-03-19, 22:22   

Ale generalnie kobieta to lepszy model czlowieka od faceta.

nieliniowa 

Wysłany: 2017-03-20, 06:59   

malgonia napisał/a:
I znowu stereotypy :mrgreen: :mrgreen: nie wszyscy są beznadziejni, nie wszyscy zdradzają i nie wszystkie kobiety maja klapki na oczach..Życie jest piękne, ludzie są dobrzy i wartościowi
"Życie jest piękne, ludzie są dobrzy i wartościowi " - to też stereotyp, o ile nie przemożna potrzeba uniknięcia kontaktu z rzeczywistością :mrgreen:
aka2 napisał/a:
Ale generalnie kobieta to lepszy model czlowieka od faceta.
na ogół są siebie warci .. chociaż faktem jest że znam wiele niezwykle wartościowych, inteligentnych młodych kobiet, które mają slaby wybór partnerów na swoim poziomie ... myślę, że to tylko dlatego, że kobietom generalnie społeczeństwo (w tym kobiety) stawia wyższe wymagania

rozważałam w przyszłości wspólne zamieszkiwanie z jakąś osobą celem wzajemnego wspierania się kiedy nasze młode wyfruną na antypody, nie jest łatwo, wierzcie, mi, większość ma problemy, których nie umiem przeskoczyć

Basia 

Wysłany: 2017-03-20, 07:20   

Prawda

malgonia 

Wysłany: 2017-03-20, 07:44   

Bo tak na poważnie, to wszystko kwestia naszej historii i doświadczeń.W moim domu rodzinnym było prosto, ale była miłośc.A ja tworząc swoja historie nie wyobrażałam sobie ze może byc inaczej :mrgreen: :mrgreen:

Basia 

Wysłany: 2017-03-20, 08:13   

To wszystko zależy od bardzo wielu czynników. Ale mnóstwo ludzi jest niedowartościowanych i stąd jest przemoc /częściej ale nie tylko u panów/ i niemoc u pań.

aka2 

Wysłany: 2017-03-20, 08:19   

Właśnie, jak mówi Nielinka, wiele kobiet nie znajduje odpowiedniego towarzysza zycia na swoim poziomie.
Zaobserwowalam, ze facetowi nie przeszkadza troche "głupsza " kobieta, bo moze jest ładna, dobrze gotuje, wychowuje dzieci czy trzyma czystość w domu. Ale mądra i życiowo zaradna kobieta nie ceni faceta , który sie na niej opiera a nie jest partnerem.
Oczywiście sa jak zawsze wyjątki.

malgonia 

Wysłany: 2017-03-20, 08:49   

Basia napisał/a:
To wszystko zależy od bardzo wielu czynników. Ale mnóstwo ludzi jest niedowartościowanych i stąd jest przemoc /częściej ale nie tylko u panów/ i niemoc u pań.

A dlaczego jest niedowartosciowana, bo? ..... bo nie dostałą tego w domu,bo skrzywiło ja przedszkole, bo zabiła indywidualnośc szkoła, bo.... i mozna to mnożyć

nieliniowa 

Wysłany: 2017-03-20, 08:53   

bo taka jest nasza kultura, przemocowa, seksistowska, mizoginistyczna i patriarchalna, i pozamiatane... a niektóre panny brzydzą się słowem "feministka", potrzeba jeszcze dużo feministek żeby ustawić jakąś równowagę :!:

aka2 napisał/a:
Właśnie, jak mówi Nielinka, wiele kobiet nie znajduje odpowiedniego towarzysza zycia na swoim poziomie.
Zaobserwowalam, ze facetowi nie przeszkadza troche "głupsza " kobieta, bo moze jest ładna, dobrze gotuje, wychowuje dzieci czy trzyma czystość w domu. Ale mądra i życiowo zaradna kobieta nie ceni faceta , który sie na niej opiera a nie jest partnerem.
Oczywiście sa jak zawsze wyjątki.
a moja śliczna, inteligentna, świetnie zarabiająca, zaradna i z ogromna klasą znajoma przysposobiła sobie kulę u nogi w postaci skretyniałego trepa, takie ma ciśnienie, mogę to zrozumieć, bo kiedyś zrobiłam to samo ;-) ;-) życie nie lubi próżni, tylko czemu nazywać to miłością od razu? ;-) zwłaszcza do grobowej deski?

malgonia 

Wysłany: 2017-03-20, 08:58   

Nielinowa, ale to Ty go tak oceniasz, a dla niej może jest kochany i super :mrgreen: :mrgreen:

Odpowiedz do tematu