Poprzedni temat :: Następny temat
wspólne odchudzanie
Autor Wiadomość
migaweczka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-20, 16:53   

ejm napisał/a:
A na czym takie odkwaszanie polega?

..trochę zajęło by czasy pisanie o wszystkich właściwościach tej metody..więc najprościej :wpisz w wyszukiwarce Google odkwaszanie organizmu i tam znajdziesz parę stron poświęconych temu zagadnieniu..i..jak wspominała tuella super kuracja i warta wypróbowania...pozdrawiam..

ejm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-20, 18:53   

migaweczka napisał/a:
ejm napisał/a:
A na czym takie odkwaszanie polega?

..trochę zajęło by czasy pisanie o wszystkich właściwościach tej metody..więc najprościej :wpisz w wyszukiwarce Google odkwaszanie organizmu i tam znajdziesz parę stron poświęconych temu zagadnieniu..i..jak wspominała tuella super kuracja i warta wypróbowania...pozdrawiam..

Dzieki,juz wpisuje ;)

dorota 

Wysłany: 2010-06-20, 20:53   

ciekawe czy te leki na odkwaszanie likwidują tez zakwasy? :mrgreen: :mrgreen:

werka54 

Wysłany: 2010-06-20, 21:40   

wszystko usuwaja :-D

ejm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 09:59   

Poczytalam sobie o tym cudownym zelu ,ale tak sie zastanawiam- skoro on sie nie wchlania,tylko przechodzi przez przewod pokarmowy,to jakim cudem ma zdolnosc oczyszczania krwi z trojglicerydow,cholesterolu,kreatyniny itp?? oprzeciez gdyby to byla prawda,to moglby z powodzeniem dializy zastapic...! Jakos do mnie nie przemawia ta jego wszechstronnosc- z doswiadczenia wiem ze to co ma pomagac na wszystko z reguly nie pomaga na nic...a czy ktorac z was robila juz moze taka kuracje?

tuella13 

Wysłany: 2010-06-21, 11:03   

ejm napisał/a:
Poczytalam sobie o tym cudownym zelu ,ale tak sie zastanawiam- skoro on sie nie wchlania,tylko przechodzi przez przewod pokarmowy,to jakim cudem ma zdolnosc oczyszczania krwi z trojglicerydow,cholesterolu,kreatyniny itp?? oprzeciez gdyby to byla prawda,to moglby z powodzeniem dializy zastapic...! Jakos do mnie nie przemawia ta jego wszechstronnosc- z doswiadczenia wiem ze to co ma pomagac na wszystko z reguly nie pomaga na nic...a czy ktorac z was robila juz moze taka kuracje?

o jakim zelu piszesz????

na odkwaszenie organizamu najlepiej zacząć od proszku alkala N, zmienia ph z kawsniego na zasadowe ale trzeba codziennie monitorowac zeby nie przesadzic....powinno sie dojsc max do ph 7,4

poza tym dieta jest bardzo ważna
przy okazji odkwaszania bardzo dobrze robi odgrzybienie organizmu, ponieważ okropinie jesteśmy zagrzybieni :roll: :roll:

przypomniałam sobie, ze dobrze robi jednocześnie na odgrzybianie i odkwaszanie citrosept (wyciąg z pestek grapefurita) lub jego tańszy zamiennik

ale uwaga: jesli ktos ma ukrytą, nieleczoną boreliozę, to citrosept moze spowodowac nasilenie objawow, o których pochodzeniu nie mamy pojęcie.....po prostu mozemy poczuc sie gorzej....zresztą citrosept podawany jest przed zdiagnozowaniem przewlekłej boreliozy....nie ma sensu zebym tu teraz tlumaczyła związku pomiędzy boreliozą a citropsptem, chyba, ze ktoras z was bedzie chiała się na ten temat dowiedziec czegos więcej

:-D :-D :-D

zakrecona 

Wysłany: 2010-06-21, 15:25   

straszliwie to skaplikowane :roll:

ejm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 15:46   

o jakim zelu piszesz????

O zelu Enterosgel - wyskoczylo mi to jak googlowalam odkwasanie organizmu.
http://www.wigorek.pl/enterosgel.html
Wedlug opisu- odkwasza,oggrzybia i wogole jest remedium na niemal wszystko...a przy tym calkowicie nieszkodliwy,nie wchodzacy w zadne interrakje itp ,itd,ble,ble ble...Jakos nie wierze...;)
O proszku tez juz znalazlam.
Robilas taka kuracje?

tuella13 

Wysłany: 2010-06-21, 16:28   

ejm napisał/a:
O zelu Enterosgel - wyskoczylo mi to jak googlowalam odkwasanie organizmu.
http://www.wigorek.pl/enterosgel.html
Wedlug opisu- odkwasza,oggrzybia i wogole jest remedium na niemal wszystko...a przy tym calkowicie nieszkodliwy,nie wchodzacy w zadne interrakje itp ,itd,ble,ble ble...Jakos nie wierze...;)

nie znam tego żelu.....wiec nic nie moge powiedzieć

ejm napisał/a:
O proszku tez juz znalazlam.
Robilas taka kuracje?

tak, byłam i na alkala N (musiałam przerwać ale zaraz wracam, bo znowu sie zakwaszam - lubie słodkie :evil: ) jak i na citrosepcie...na tym oststnim to szło mi tak dobrze, że byłam przez przeszło rok ale tak z 5 lat temu, bardzo dobrze się czułam i nie miałam pędu na słodkie, co u mnie stanowi nie lada problem :evil:

właśnie zajrzałam na stronę tego żelu....tez nie bardzo do mnie trafia

jesli chcesz kompleksowo sie oczyścić, to polecam kropelki dr jonasa (czeski lekarz, w google wpisz dr jonas), ja stosuje i cała moja rodzina...widze i czuję poprawę....np. nie mam bólu głowy, niby nic ale miewałam mocne i częste bóle głowy

jeszcze jedna sprawa przy oczyszczaniu: wg mnie trzeba stosowac wiecej niz jedna metodę na raz, np. kropelki + alkala n
jest sporo ciekawych metod oczyczszania ale nie będą o tym tu pisac, bo dziewczyny dostają wscieku, żem monotematyczna i tylko zawracam głowę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ejm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 16:48   

nie miałam pędu na słodkie, co u mnie stanowi nie lada problem :evil:

A probowalas lykac chrom? Bo taki ped na slodkie wystepuje przy niedoborach chromu .

tuella13 

Wysłany: 2010-06-21, 16:50   

tak, nie pomaga, u mnie to bardziej na tle zanieczyszczenia organizamu
odgrzybianie juz zrobiłam i jest ok :-D

dołączam ciekwy artykuł (dlugi) na temat zakwaszenia, dal tych które intersuja się tematem:

http://www.eioba.pl/a7807...rowia_organizmu

GABI 

Wysłany: 2010-06-22, 07:37   

tuella13 napisał/a:
zrób odkwaszanie organizmu, to zaraz ci przejdzie.....nie żartuję!! miną też inne dolegliwości!!!!

..zgadzam się z tobą tuella , odkwaszanie organizmu pozwoli na pozbycie się wielu dolegliwości i jest potrzebne każdemu człowiekowi.W linku,który podałaś jest bardzo obszerna informacja na ten temat- dzięki :!: . Jeżeli,którąś z was nie stać na kupno leków- nie ukrywajmy jest to dość droga kuracja (miesięcznie nawet do 120 zł),można po prostu zastosować się do odpowiedniej diety - niektóre produkty wyeliminować ze swojego jadłospisu,a na ich miejsce wprowadzić inne nie zakwaszające organizmu i też efekty będą odczuwalne.Trzeba tylko trochę silnej woli i samozaparcia.Ja korzystam i często wracam do artykułu z wydawnictwa Vege .
Na odgrzybianie organizmu ,bo w każdej z nas jest siedlisko grzybów - niestety!..można użyć przez tydzień krople PARA FARM ( tylko ziołowe składniki :!: ) i też czuć efekty.
pozdrawiam i pozytywnych kuracji - bo naprawdę warto :!: :-D

ps.ponieważ link do artykułu o którym wspominałam jest dość długi,wystarczy w wyszukiwarce Google wpisać : www.vege.odkwaszanie organizmu i pojawi się między innymi ten temat.

tuella13 

Wysłany: 2010-06-22, 08:30   

gabi, dzieki jak dla mnie bardzo przydatne
pozwoliłam sobie dac dobry link do vege:
http://tiny.pl/ht6bh

ciekawi mnie o jakich lekach za 120 zl piszesz?
alkala n kosztuje chyba 80 zl ale wystarcza na 4-6 miesiecy
natomiast korpelki oczyszczajace dr jonasa są niestety droższe

ale tak jak piszesz, są duzo tańsze metody i tak naprawdę, to przy samozaparciu można to przeprowadzic za 0 zl zmieniając dietę i przestrzegając pewnych zasad

cieszę się, ze nie jestem sama z moim "zakreceniem" :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

oto fragment artykułu, który podała gabi:

Zakwaszenie - stan ostry lub przewlekły
Zakwaszenie ze stadium utajonego może przejść w stan ostry lub przewlekły. Stan ostry to np. migreny, ciągłe powracające przeziębienia. Natomiast zakwaszenie w stadium przewlekłym oznacza choroby chroniczne, cywilizacyjne, czyli takie, z którymi organizm nie jest w stanie się uporać w długim okresie czasu.

Terapia odkwaszająca
Tak więc zły stan zdrowia, obojętnie z jaką chorobą nie byłby związany, wymaga odkwaszania organizmu. Podstawowym elementem terapii odkwaszającej jest odpowiednie odżywianie i zmiana dotychczasowego trybu życia. Przede wszystkim trzeba zacząć od zmiany rożnego rodzaju przyzwyczajeń. Jest to konieczne i logiczne, ponieważ jeśli dotychczasowy sposób życia doprowadził nas do złego samopoczucia, powstania jakiegoś schorzenia, to trzeba odciąć wpływ tych negatywnych czynników. Jeśli oczekujemy szybkich efektów, tym bardziej zdecydowane powinny być wprowadzane przez nas zmiany. Zastanówmy się krytycznie, co jemy, jak czujemy się po zjedzeniu różnych potraw. Jeśli stwierdzimy negatywny wpływ jakiegoś jedzenia, zrezygnujmy z niego. Powinno to dotyczyć również potraw, które szczególnie lubimy. To że coś nam smakuje nie znaczy, że służy naszemu zdrowiu.

warto przeczytac, to nparawdę bardzo proste zasady...zwróćcie uwagę na fakt, że bóle głowy, to symptom zakwaszenia...

ejm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 10:31   

dołączam ciekwy artykuł (dlugi) na temat zakwaszenia, dal tych które intersuja się tematem:

http://www.eioba.pl/a7807...ganizmu[/quote]

Przeczytalam artykul. Autor jak zauwazylam nie jest lekarzem,nie ma tez zadnego stopnia naukowego w dziedzinie w ktorej sie wypowiada,wiec- sila rzeczy nie jest dla mnie jakims szczególnym autorytetem...
Aczkolwiek terorie,ktore podnosi sa prawdziwe i powszechnie znane w zasadzie. I jak skonstatowalam- ja sie do nich od lat stosuje nawet -ot tak,w sposob naturalny i intuicyjny,sluchajac swojego organizmu...! ;)
Pytanie tylko - na ile sa one stosowane wybiorczo ( jako uzasadnienie teori autora) i jak sie ma do tego cala dorabiana do nich "ideologia" i koncowe wnioski majace zachecic- jak zrozumialam- do kupienia konkretnych,wcale nie tanich srodkow i przeprowadzenie kuracji..?
I czy taka kuracja - przeprowadzana na wlasna reke jest faktycznie uzasadniona? A moze dziala na zasadzie "pomoze nie pomoze,zaszkodzic nie moze"- czyli opiera sie na efekcie "placebo" i jest kolejnym produktem handlowym tylko...?
A jesli faktycznie tak dziala to zastanawia mnie z kolei ,skad mozemy wiedziec ze za pomoca tej kuracji osiagnelysmy juz prawidlowe ph wszystkiego- przeciez nie mozemy jakos konkretnie tego zmierzyc a jak sugeruje autor granice sa dosc waskie i przesada w kazda strone jest szkodliwa. Co sie wiec stanie jesli za bardzo sie uzasadowimy"?
Jako czlowiek nader dociekliwy wychwycilam kilka niekonsekwencji ,. np- raz pisze ze wachniecie ph krwi w kierunku zasadowym powoduje zlepianie sie erytrocytow a w innym,-ze takie zlepienie jest skutkiem nadmiernego zakwaszenia...
Takze sugerowana ilosc wypijanej wody 3,5 litra(!) jest moim zdaniem nierealna- nadmiar wody moze byc szkodliwy ( zwlaszcza dla ludzi z chorobami nerek,serca,niedoczynnosci tarczycy),bo powoduje obrzek tkanek i wedlug wiedzy medycznej ilosc 1.5 litra dziennie jest optymalna.
Tak ze sama ,bez konsultacji z lekrazem nie zdecydowalabym sie robic na swoim organizmie takich eksperymentow...Zwlaszcza,ze -jak juz napisalam stosuje sie do zasad :nie jadam słodyczy,nie lubie słodkich napojow.Pije przede wszystkim wode.Kawe- nieslodzona- wypijam tylko jedna rano,herbate- także nieslodzona 1-2 szklanki dziennie- czasami wogole.Nie mam niedoborow wit C,niezbędnej do prawidłowego trawienia bialek ( ani tez niedoborow innych wit i mineralow,gdyz stosuje stala suplementacje uzupelnajaca. Nie mam zadnych problemow z wypróżnianiem się ( codziennie jadam jogurt dostarczający moim jelitkom dobrych bakterii) Mam takze porcje ruchu- 6 km w nogach 5 x w tygodniu) i nigdy nie sosowalam zadnych diet odchudzających.Mysle wiec,ze mój organizm jest w rozwnowadze.

dorota 

Wysłany: 2010-06-22, 13:08   

Artykuł jest troche przerysowany, ale taki jest marketing...
ejm, nikt nie jest kamikadze, tuella wydaje mi się, że ma dużą, wiedzę na temat tej metody, ale przecież nie ma przymusu. Kazdy ma inne doświadczenia, inne autorytety,
A czy ta metoda leczenia jest bezpieczna? ejm, a znasz lek, który nie szkodzi?
Nasz organizm z odkwaszaniem doskonale sobie radzi w normalnych warunkach, ta metoda jak zrozumiałam jest polecana przy kwasicy.

Odpowiedz do tematu